in

СОСТАНОК НА НАЈВАЖНИТЕ ОРГАНИ ВО ТЕЛОТО! [ВИЦ]

Се собрале сите човечки органи да решат кој е најважен.
Мозокот прв се јавил.
–„Јас сум најважен, без мене ништо нема да функционира како треба!“
Се јавил стомакот:
–“Е исто е и кај мене, јас ако не функционирам ништо нема да функционира!„
Се јавило срцето:
–“Дечки, јас ако не пумпам крв, што ќе биде од вас?“
Ете ти го сега се јавува газот:
–„Е јас ако не се испразнам, тогаш ништо од вас“
Кога го чуле ова сите органи му се изнасмеале.
Газов се налутил и три дена не се испразнил. Мозокот добил болки, срцето добило аритмија, желудникот го раскинал стомакот од болки.
Органите се собрале повторно на состанок и му признале на газот дека е главен.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote