in

Спасителот успешно го реанимирал слонот на кој налетал мотоциклот! [ВИДЕО]

Тајландѓанецот Мана Сриват направи десетици обиди за реанимација во неговите 26 години како спасител на вода, но никогаш порано на слон.

Во неделата вечерта, додека не бил на должност, Мана успешно реанимирал слон кој бил удрен од мотор додека преминувал улица во источната провинција Чантабури со стадо слонови.

Тој беше снимен како го масира срцето на слонот, а неговите колеги му помагаа на зашеметен и повреден мотоциклист на неколку метри. Видеото се прошири на социјалните мрежи во Тајланд.

Мотоциклистот и слонот се опоравуваат и немаат сериозни повреди.

„Мојот инстинкт е да спасам животи, но цело време бев загрижен затоа што можев да ги слушнам мајчиниот слон и другите слонови како го повикуваат бебето“, изјави Мана за Ројтерс по телефон. „Кога слонот започна да се движи, јас за малку плачев.

Слонот станал на нозе по околу десетина минути и бил пренесен на друга локација со цел да му се пружи дополнителна нега пред да се врати на местото на несреќата во надеж дека повторно ќе се сретне со својата мајка.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote