in

СлаткоСлатко

Неверојатна средба на две мајки: Дошла со бебето во Зоолошка градина, горилата го донела младенчето да ѝ го покаже

Емили Остин докажа дека мајчинската поврзаност ги надминува сите разлики меѓу живите суштества, откако таа и женката горила од Зоолошката градина во Бостон една на друга си ги покажаа своите потомци. Видеото од оваа необична средба, објавено на Јутјуб, набрзо стана вирално.

Средбата со мајката горила ја снимил нејзиниот сопруг Мајкл. Двајцата биле во обиколка на бостонската Зоолошка градина „Френклин Парк“ со нивниот петмесечен син Кањон, кога ги забележала мајка горила по име Кики.

Средбата со мајката горила ја снимил нејзиниот сопруг Мајкл. Двајцата биле во обиколка на бостонската Зоолошка градина „Френклин Парк“ со нивниот петмесечен син Кањон, кога ги забележала мајка горила по име Кики.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote