in

Star Wars ќе снима нова серија во која ќе го прикаже МИНАТОТО НА YODA!

Иако се појавува во секоја трилогија на Star Wars, ние знаеме изненадувачки малку за карактерот Yoda. Расата, годините и како тој станал еден од највлијателните џедаи во Републиката сеуште не е познато во Star Wars универзумот.

Сето ова можеби ќе се промени благодарение на The High Republic. Дејството во серијата ќе се одвива стотици години пред The Phantom Menace, и ќе го покаже потеклото на Yoda. Но не очекувајте дека секој ситен детаљ дека ќе биде прикажан за нашиот „зелен пријател“.

Во поскоро време, за потеклото на Yoda можеби ќе дознаеме со премиерата на втората сезона на Mandalorian, преку Baby Yoda, кој можеби не ниту крвно поврзан со Џедајот, но очигледно потекнува од слична раса.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote