in

Супермаркет во Неапол трага по човек кој изгубил дијаманти!

Супермаркет во Неапол објави оглас во еден локален весник во кој се бара човек кој изгубил торба со три дијаманти во вредност од 50.000 евра во понеделникот.

Супермаркетот ги ставил дијамантите кај адвокат бидејќи тие немаат сеф за да ги чуваат внатре. Кесата паднала од џебот на човекот, додека тој плаќал за својот шопинг на касата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote