in

СВЕТИ ПЕТАР И НЕГОВИТЕ ЧАСОВНИЦИ! [ВИЦ]

Починал некој човек и чекајќи ред кај Свети Петар, забележал многу ѕидни часовници во ходникот. Кога дошол на ред го прашал Св.Петар:
–„А бе свети Петре, зошто волку часовници?„
Свети Петар му одговорил:
–„Е па според брзината на вртењето на сказалките, гледам колку се краде во секоја земја!“
Човекот рекол:
–„А зошто Македонија не ја гледам?“
Свети Петар на ова му одговорил:
–„Е, часовникот за Македонија ми е во дневна, ми служи како вентилатор!“

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote