in

ТРАГЕДИЈА: ТЕЛО ПРОНАЈДЕНО ВО КУФЕР ВО ГРЦИЈА!

Телото на 38-годишна жена од Кина, која исчезна на 17 октомври, беше пронајдено во куфер во селото Вилија, северозападно од Атина, соопшти полицијата.

Телото на жената која е идентификувана како Ки Јун Ли, во мментот кога го пронашле ловџии било во напредна фаза на распаѓање.

Жената исчезна во населбата Омонија во Атина, а полицијата успеа да ја идентификува по отпечатоците од прсти.  Според неофицијални наводи, девојката била задавена.

Патологот не можел да ја утврди точната причина за смртта поради состојбата на телото, а истрагата е во тек.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote