in

ДАЛИ СТЕ ЗНАЛЕ: Како се прави популарнот алкохолен пијалок – текилата? (ВИДЕО)

Текила е еден од најжестоките алкохолни пијалоци и води потекло од Мексико. Овој светски популарен пијалок, кој многу луѓе го конзумираат, всушност има интересен процес на обработка. За да погледнете како се прави текилата пуштете го видеото подолу:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote