in

ТОП 7 филма од жанрот мистерија избрани од едиторот!

Во оваа листа ќе ви понудиме најинтересни 7 филма од жанрот мистерија. Некои од нив се скоро излезени а некои од нив се и постари. Се надеваме дека ќе ви се допаднат!

Енола Холмс – Филм излезен скоро. Интересен филм кој ни ја раскажува приказната на младата тинејџерка Енола

Успешната авторка Вероника Хенли (Џанел Моне) се наоѓа заробена во застрашувачката реалност што ја принудува да се соочи со минатото, сегашноста и иднината – пред да биде предоцна. Таа мора да ја открие мистеријата и да најде начин да се ослободи…

Тоа што не го гледате може да ве повреди. Добитничката на наградата Еми, Elisabeth Moss, игра во застрашувачка модерна приказна за опсесија инспирирана од култниот монструозен лик на Универзал.

Импресивната актерска екипа за овој филм е составена од Даниел Крег, Тони Колет, Џејми Ли Куртис, Крис Еванс, Кетрин Ленгфорд, Кристофер Пламер, Дон Џонсон а режиран од Рајан Џонсон, познат по Војна на ѕвездите:Последниот џедај.

Тајна владина организација обучува затворени херои со моќ за да ги елиминираат опасните црни мисии во замена за помилување.

Филм од 1995. Главни улоги Бред Пит и Морган Фриман.

Двајца чувари на светилници (Роберт Патинсон и Вилем Дафо) се борат меѓусебно за преживување и разумност на далечен и мистериозен остров во Нова Англија во 1890-тите.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote