in

Пристигна трејлер за филмот во кој корона вирусот е неколку пати посмртоносен!

Дали сте спремни за пост-апокалиптичен научно-фантастичен филм кој предвидува колку лош би бил светот доколку работите со пандемијата појдат кон полошо? Првиот трејлер за овој филм наречен Songbird беше објавен. Погледнете го подоле:

Филмот ќе биде режиран од Michael Bay, режисер на филмот Armageddon (1998), и ќе биде базиран во 2024та година во кој ќе го покажува светот погоден од мутираниот ковид-19, кој во 2024 се нарекува ковид-23. Ковид-23 има смртност од 50%. Главните ликови во филмот ќе ги глумат KJ Apa и Sofia Carson.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote