in ,

Што?Што?

Ефективен трик: Како да ја исчистите гумата на стартките

Иако денешните машини за перење имаат различни програми за перење алишта и обувки, точно е дека фен за вртење често може да ги оштети.

Кога станува збор за бели чевли, гумата на патиките по миењето станува жолта или добива грди дамки.

Ако сте имале слично искуство, не грижете се, бидејќи постои одличен трик како да го вратите сјајот на чевлите.

Сè што ви треба е сода бикарбона, вода и малку оцет.

Измешајте вода и оцет, во еднакви пропорции, а потоа додадете сода бикарбона – сами одредете ја количината, важно е да добиете густа маса.

 

Земете стара четка, натопете ја во пастата и изрендајте ги патиките. Кога ќе завршите, исплакнете ги со топла вода и оставете да се исушат на топол воздух.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote