in ,

WTFWTF Што?Што?

Едноставен трик за чистење дрвена даска!

Повеќето пластични даски за сечење можете да ги ставите во машината за миење садови, додека кај дрвените даски приказната е малку поинаква.

Стандардниот метод за миење со детергент и вода понекогаш не го дава посакуваниот резултат, затоа ви подготвивме еден едноставен трик – економичен, а ефикасен!

Ако сакате да отстраните непријатни мириси од дрвена даска за сечење, намачкајте ја даската со мешавина од сода бикарбона, сол и вода и оставете ја да делува 10-15 минути. Потоа измијте ја даската темелно со топла вода.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote