in

Турција ја одобри кинеската вакцина!

Агенцијата за лекови и медицинска опрема на Турција ја одобри за итна употреба вакцината против корона вирусот која е произведена во Кина од компанијата Синовак, објавија од новинарската агенција Анадолу.

Претседателот на државата, Реџеп Таип Ердоган, изјави дека вакцинацијата најверојатно ќе започне во петок, откако во Турција пристигнаа првите 3 милиони, од порачаните 50 милиони дози на вакцината од Синовак.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote