in

Важна новогодишна порака доаѓа од Бакингемската палата: Кралицата посака само едно..

За кралското семејство, овие празници изгледаа сосема поинаку. Сите го славеа Божиќ во својата семејна куќа, додека кралицата Елизабета остана со нејзиниот сопруг во замокот „Виндзор“. Ништо не беше поинакво ниту за време на новогодишната ноќ. Семејството не беше обединето, но вербата во подобри денови не изостана.

Новогодишната честитка на кралицата Елизабета беше објавена на официјалниот профил на кралското семејство „Инстаграм“. Фотографијата доловува неколку важни моменти за кралицата, кои беа донесени до 2020 година, а пораката што Елизабета ја испрати до светот гласи како што следува:

Можеби ќе почекаме за некои подобри денови, но важно е да веруваме дека тие ќе дојдат. Ќе бидеме повторно со пријатели, повторно ќе бидеме со семејството, повторно ќе се сретнеме – Нејзиното кралско височество, кралицата, ви ја честита Новата година.

Новогодишната честитка на кралицата Елизабета испушта тага, дека за прв пат празниците се различни за неа, дека традицијата, и покрај сè, не може да се почитува и дека таа е далеку од нејзините внуци и правнуци.

Сепак, за поддршка на годината што стои зад нас, на официјалниот профил на кралското семејство беа објавени фотографии, кои беа снимени во најважните моменти во 2020 година.

Кралицата и војводата од Единбург ја прославија седумдесет и третата година од бракот.

Двапати годинава, кружната кула во замокот Виндзор беше осветлена со сини светла како знак на благодарност до здравствените работници кои се бореа напорно против пандемијата на вирусот корона.

Кралицата беше украсена од Том Мора за неговата напорна работа во собирање средства за време на пандемијата на вирусот корона.

Иако годината имаше важни моменти, кралското семејство се надева дека во 2021 година тие конечно ќе бидат повторно заедно и дека целиот свет ќе има многу посреќни и поубави денови.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote