in

Во Хрватска веќе вакцинирани 46 илјади, но 80 од нив имале несакани ефекти!

Хрватска ја надмина бројката на 46 илјади вакцинирани луѓе, а 80 од нив добиле лесни несакани ефекти, изјави директорката на Клиниката за инфективни болести.

Таа потврди и една силна реакција кај еден од примателите, но лекарите веќе се подготвени да ја разрешат ситуацијата.

Несаканите ефекти вклучуваат треска и болка во раката, но сеуште не е регистрирани нешто поопасно.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote