in ,

УбавоУбаво Што?Што?

Водата со лимон не е ништо во споредба на овој рецепт: За 12 дена, ги отстранува сите маснотии од желудникот и го чисти целото тело од токсини!

Клучот е во идеалната комбинација на состојки кои брзо согоруваат маснотии, поради тоа брзо слабеете

Отстранувањето на маснотиите од стомакот е една од најтешките задачи. Луѓето обично се справуваат со овој проблем со помошник кој се смета за најефикасен – вода со лимон.

Но, денес откриваме уште помоќен рецепт, кој има неколку пати посилен и побрз ефект, а неговите главни цели се подобрување на функцијата на метаболизмот, прочистување на организмот од токсини и слабеење.

Клучот е во идеалната комбинација на состојки кои согоруваат брзо масти и со тоа брзо слабеете.

Една од главните состојки е грејпфрутот, кој ефикасно ги отстранува токсините, го стимулира метаболизмот и ги согорува маснотиите.

Другите состојки, цимет и ѓумбир, се одговорни за регулирање на нивото на шеќер во крвта и подобар метаболизам преку подобрување на циркулацијата и ефикасно чистење на цревата од насобраните наслаги.

Најдобро е да го пиете овој пијалок пред спиење, бидејќи е најефикасен кога работи ноќе.

Состојки: 2 грејпфрута, половина чаша топла вода, лажица сок од ѓумбир, половина лажичка цимет.

Подготовка: Измешајте ги сите состојки во блендер за да добиете густ сок и вашиот пијалок е подготвен!

Се пие 12 дена, а после тоа следува задолжителна пауза од 3 дена, по што можете да го повторите третманот, доколку ви се допаѓа.

Покрај тоа што ќе ја доведе линијата во ред, овој пијалок ќе ви даде енергија и позитивно ќе влијае на здравјето на целото тело!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote