in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 25 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

 

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно со врнежи од дожд и појава на грмежи. Врнежите наместа ќе бидат поројни, локално во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава наград, особено во западните, централните и крајните северни делови

Во Скопје променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, во делови од котлината со услови за појава на невреме.

Денес на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме, со интензивен пороен дожд за кратко време, силен ветер и појава на град. Повеќе врнежи се очекуваат во западните, северните и централните делови каде локално се очекува да наврнат над 30 л/м2. Од вторник времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote