in

УбавоУбаво

ВРЕМЕНСА ПРОГНОЗА ЗА 26 ЈУЛИ 2023

Thermometer with high temperature on the city with glowing sun background. Heatwave concept

Времето денес:

 

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува засилен ветер од југозападен правец (на повеќе места со брзина над 60 км/час). Кон крајот на денот поради спуштање на постудена воздушна маса од север ќе започне да дува засилен, повремено силен ветер од северен правец и ќе има услови за изолирана појава на нестабилност. UV=9

Во Скопје сончево и многу топло со мала облачност и со умерен, повремено засилен ветер од југозападен правец.

Утре ќе има значително намалување на дневната температура за околу десет степени, ќе дува засилен северен ветер, а ќе има и услови за краткотраен локален дожд. Потоа времето ќе биде претежно стабилно со пониски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote