in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 27 СЕПТЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Сончево со умерена, а во јужните делови повремено со значителна облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Следува период на стабилно време со умерена облачност и со умерен ветер од северен правец. Температурата ќе биде во рамките на просекот за овој период од годината.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote