in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 15 АПРИЛ 2024

Времето денес:

 

Сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од јужен правец.

Во Скопје претежно сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса утре попладне, во текот на ноќта, а особено во среда времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, кои локално ќе бидат обилни во форма на невреме, проследени со грмежи и силен ветер. Потоа и во следните денови ќе се задржи променливо облачно време со повремени локални врнежи. Температурата од среда ќе биде во позначително опаѓање.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote