in

СлаткоСлатко

Временска прогноза за 19 февруари 2024

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб југоисточен ветер.

Утре и во среда ќе преовладува променливо облачно време со локален слаб дожд и со умерен северен ветер, а дневната температура малку ќе опадне. Потоа во следните два дена времето ќе биде сончево со умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер од јужен и југоисточен правец.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote