in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 2 ЈАНУАРИ 2024

Времето денес:

 

Променливо облачно, претпладне со локални врнежи од дожд. Попладне облачноста ќе се намали и ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец. Во вечерните часови и во текот на ноќта по котлините ќе има појава на магла.

Во Скопје променливо облачно, претпладне со врнежи од дожд. Во вечерните часови и во текот на ноќта ќе има појава на магла.

До крајот на работната седмица ќе настапи стабилизирање на времето со појава на магла по котлините со променлив интензитет. Влажен бран со врнежи претежно од дожд ќе го зафати нашето подрачје за време не викендот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote