in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 2 НОЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Претпладне променливо облачно со локални врнежи од дожд, попладне облачноста ќе се намалува и ќе има сончеви периоди. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од југозападен правец.

Во Скопје променливо облачно, претпладне со повремен дожд, а попладне умерено облачно со сончеви периоди и со слаб ветер од југозападен правец.

До крајот на оваа седмица времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Од петок попладне и во сабота врнежите на места ќе бидат обилни и повремено поројни (над 30 л/м2) и проследени со грмежи. Во петок и во деновите од викендот ќе дува засилен до повремено силен ветер од јужен правец (над 60 км/час).

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote