in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 23 ДЕКЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по котлините долж Повардарието ќе има појава на слаба магла. Ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од северозападен правец.

Во Скопје претпладне ќе има слаба магла, а во текот на денот сончево со умерена облачност.

Од недела следува период на тивко и релативно топло време, освен по котлините, каде ќе има појава на магла и дневните температури ќе бидат пониски.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote