in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 23 ДЕКЕМВРИ: Склони сте на трошење и расфрлање! Смирете се малку! Јарецот уморен, Вагата среќна, Бикот задоволен, Девицата во хаос

ОВЕН

Некој на работа ви врши притисок и вие сте принудени некои работи да ги правите побрзо отколку што сте сакале. Партнерот ќе ви го покаже своето вистинско лице. Нема да бидете премногу воодушевени од она што ќе го видите. Можни проблеми со несвестица.

БИК

Многу сте активни во извршувањето на работните задачи и максимално сте посветени на работата. Ве мачи љубомората. Немате доволно доверба во партнерот, се сомневате дека нешто крие од вас. Проблеми со чувствителниот урогенитален тракт.

БЛИЗНАЦИ

Денес ќе имате многу работа, но и некои промени во работната средина. Можно е некои соработници да си заминат. Влегувате во монотона фаза кога е љубовта во прашање и не сте претерано среќни поради тоа. Прилично лоша крвна слика. Намален имунитет.

РАК

Иако околностите не ви одеа долго време, денес можеби ќе имате среќа да решите некои проблеми. Исплашени сте, сакате да го задржите партнерот со кој сте и ви се чини дека полека ја губите контролата. Кардиоваскуларниот систем е чувствителен.

ЛАВ

Поволен ден за работа, доколку соработувате со личност родена во знакот Стрелец. Можете да очекувате успех. Ако сте во брак, правите се за да најдете изговор да излезете од дома и да се одморите со партнерот. Чувствителен мочен меур.

ДЕВИЦА

Денеска можете да бидете успешни во деловните преговори. Поволен ден за потпишување на договорот за соработка. Делувате мистериозно и со својот став ги привлекувате повеќето припадници на спротивниот пол. Се чувствуваш добро. Останете повеќе во природа.

ВАГА

Склони сте кон расфрлање и трошење големи суми пари. Сепак, се препорачува да бидете повнимателни, бидејќи подоцна може да зажалите. Совршенството не може да се достигне преку ноќ, потребно е многу заеднички труд и разбирање. Губење на апетит.

ШКОРПИЈА

Концентрацијата е лоша за вас и не треба да носите важни одлуки денес. Склони сте кон самосожалување, барате внимание и лесно заборавате на сите убави работи што партнерот ги направил за вас. Неопходно е малку да спиете. Вие сте уморни!

СТРЕЛЕЦ

Исклучително сте нервозни, се чувствувате лошо и каде и да се свртите гледате некои ограничувања за вашиот деловен план. Тажни сте затоа што немате љубов каква што ви треба. Можно е да се идеализира минатото. Предиспозиција за депресија.

ЈАРЕЦ

Може да се потпрете на соработниците и колегите, околу вас имате луѓе на кои можете да им верувате.

Доколку имате врска на далечина, денес е добар ден да планирате средба со саканата личност. Ќе уживате во престојот на свеж воздух.

ВОДОЛИЈА

Внимавајте да не го уништите односот со претпоставените. Лесно можете да се вклучите во некои интриги. Се однесувате далечно кон саканата личност, а вистината е дека сте всушност повредени и не сакате да го признаете тоа. Болка во грбот.

РИБИ

Поволен ден за патување и потпишување договор. Сè што ќе замислите ќе работи за вас. Можете лесно да освоите личност која ви се допаѓа. Поволниот период штотуку започна. Избегнувајте мрсна, пржена и многу зачинета храна.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote