in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 23 МАРТ 2023

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер.

До крајот на неделава времето ќе биде стабилно со пораст на дневната температура, освен во сабота, кога кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд и ретки грмежи. Позначителна промена на времето се очекува во почетокот на следната седмица, проследена со зголемена облачност, врнежи од дожд, засилен ветер и опаѓање на температурата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote