in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 24 АВГУСТ 2023

Thermometer with high temperature on the city with glowing sun background. Heatwave concept

Времето денес:

 

Сончево и многу топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд, електрични празнења, силен ветер и појава на град. Максималната температура ќе биде во интервал од 31 до 38 степени. УВ=7

Во Скопје сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме. Максималната температура ќе достигне 37 степени.

Ќе продолжи периодот на многу топло време. Насекаде ќе биде активно жолто ниво на опасност од висока температура. Во попладневните часови наместа ќе има појава на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе имаат форма на невреме, особено денес.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote