in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 25 ДЕКЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Сончево со мала облачност, претежно тивко и релативно топло. Претпладне по котлините ќе има појава на магла која во текот на денот ќе се намали.

Вo Скопје претпладне со појава на магла, преку денот сончево и претежно тивко.

Продолжува периодот на претежно тивко и релативно топло време, освен по котлините каде ќе има појава на магла и пониска дневна температура.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote