in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 25 ДЕКЕМВРИ: Не брзајте со животот! Вагата доживува просветлување, Јарецот е уморен, Девицата е свесна дека времето брзо минува

ОВЕН

Најдобро би било да завршите поголемиот дел од новата работа во текот на утрото. Тогаш аспектите се поповолни за вас. Се прашувате зошто вашата сакана го променила однесувањето кон вас. Проблеми со забите. Ги игнориравте!

БИК

Задоволството расте во согласност со заработката. Среќни сте, бидејќи можете да ги видите резултатите од вашата работа. Максимално сте активни на социјално поле и со тоа имате можности за многу интересни познанства, флертувања и авантури. Чувствителен нервен систем.

БЛИЗНАЦИ

Поволен ден за соработка со странство. Бидете доволно отворени во комуникацијата со соработниците. Ќе имате голем број интересни настани и можност да запознаете интересна личност која ќе ве привлече. Проверете го нивото на холестерол.

РАК

Најдобро би било денес никому да не позајмувате пари и да се држите настрана. Избегнувајте да влегувате во каква било дискусија. Мора да научите да ги контролирате вашите стравови. Не веруваш никому. Намалете го внесот на алкохол.

ЛАВ

Обидете се да ја направите организацијата што е можно подобра. Доколку сте во улога на надреден, можен е уште еден стресен ден. Во текот на попладневните и вечерните часови, можете да очекувате излив на нежност и внимание од партнерот. Чувствителни бубрези.

ДЕВИЦА

Најостро ги осудувате сите оние кои не се доволно посветени на својата работа. Сепак, не бидете премногу строги. Нова љубов се уште не е на повидок, па на слободните припадници на знакот им здосадува. Намален имунитет, земете го предвид внесот на витамини како и минерали.

ВАГА

Ќе ви се покаже фактор на среќа во некои околности. Нема потреба да се сомневате во вашите способности. Имате добро чувство и очекувате многу од личноста со која неодамна сте влегле во мотивациска врска. Не брзајте со ништо. Имате многу енергија.

ШКОРПИЈА

Во принцип, денес треба да се воздржите од важни потези. Одложете ги сите одлуки за следните неколку дена. Иако се обидувате да се однесувате смирено во контакт со саканата личност, тоа не можете да го направите. Болки во стомакот. Направете прегледи.

СТРЕЛЕЦ

Можно е на вашата работа да има личност која ве заштитува. Откријте кој е! Задоволни сте од ситуацијата на емотивен план и не треба ништо да менувате. Добар ден за престој во природа.

ЈАРЕЦ

Важно е да направите листа на приоритети за себе и соодветно да се организирате. Следете ги плановите буквално. Можете лесно да се впуштите во опционална авантура која веројатно не води никаде. Понекогаш е подобро да се запре на време. Проблеми со грлото.

ВОДОЛИЈА

Лесно можете да добиете сосема погрешна слика за некоја личност. Не дозволувајте некој да влијае на вашите одлуки. Треба да се дистанцирате од саканата личност бидејќи нејзината љубомора ве гуши. Проблеми со кашлица. Направете прегледи.

РИБИ

Најдобро би било да не се потпирате премногу на другите. Поголемиот дел од работата што ја имате направете ја сами. Ви се допаѓа сегашниот партнер и времето со него, но немате доволно енергија премногу да навлегувате во оваа нова приказна. Страдате од несоница.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote