in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 3 АПРИЛ 2024

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец.

Следува период на сончево време со мала до умерена облачност. До петок утринските температури ќе бидат пониски, а преку денот ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Од сабота температурите ќе бидат во пораст.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote