in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 5 АПРИЛ 2024

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне и во текот на ноќта облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 18 до 26 степени.

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.
T= 23 °C, P= 981 hPa, U= 35 %, V= 5 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер)

Продолжува периодот на претежно сончево и релативно топло време со појава на повремена умерена облачност. Утре и во сабота ќе дува слаб до умерен, а во недела долж Повардарието повремено засилен северен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote