in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 5 ЈУНИ

Времето денес:

 

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, на места во форма на невреме со силен ветер и услови за изолирана појава на град.

Во Скопје претпладне сончево со умерена облачност, а попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

Денес и утре во попладневните часови на места ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на краткотрајно невреме со поинтензивен дожд, силен ветер и изолирана појава на град.
Услови за краткотраен дожд со ретки грмежи ќе има и во следните два дена, а поинтензивни процеси повторно се очекуваат во петок и во деновите од викендот.

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote