in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 6 МАЈ 2024

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне во планинските региони ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд.

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб ветер од јужен правец.

Утре попладне ќе има локална појава на нестабилност. Во среда и четврток под влијание на нов влажен бран во поголем дел од земјава ќе има повремен пороен дожд и грмежи, а локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со пообилни врнежи и засилен ветер. Потоа условите за нстабилно време ќе се намалуваат.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote