in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 10 ЈУЛИ

Времето денес:

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен пороен дожд, силни електрични празнења и појава на град. УВ=8

Денес, Сабота 10.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 64%
06-12 +25° 52%
12-18 +33° 51%
18-24 +25° 60%
Утре, Недела 11.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 82%
06-12 +20° 72%
12-18 +29° 45%
18-24 +26° 57%
Понеделник 12.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 67%
06-12 +19° 83%
12-18 +28° 36%
18-24 +32° 31%
Вторник 13.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 70%
06-12 +23° 54%
12-18 +33° 23%
18-24 +30° 41%
Среда 14.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 56%
06-12 +25° 48%
12-18 +35° 27%
18-24 +31° 41%
Четврток 15.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 58%
06-12 +26° 52%
12-18 +36° 28%
18-24 +33° 28%
Петок 16.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 64%
06-12 +25° 62%
12-18 +35° 31%
18-24 +29° 22%

 

Временска најава:

 

За време на викендов околу пладне и попладне ќе има развој на нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен пороен дожд, силни електрични празнења и појава на град. Температурата во овие два дена ќе биде пониска за неколку степени.
Потоа следува период на стабилно време, освен во понеделник кога ќе има услови за изолирана појава на нестабилност.

 

 

Актуелно предупредување:

 

Денес и утре околу пладне и попладне ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote