in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 10 ЈУНИ

Времето денес:

Oблачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа врнежите ќе бидат поројни и пообилни (локално над 20 л/м2), проследени со силни електрични празнења, силен ветер и услови за појава на град. УВ=5

До сабота ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд (за кратко време поголема количина воден талог), силни електрични празнења, засилен ветер и појава на град. Денес се очекуваат пообилни количини воден талог, а дневната температура ќе опадне за неколку степени. Од недела ќе има постепено стабилизирање на времето со пораст на температурата. И во Скопската Котлина ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, повремено во форма на невреме.

Денес, Петок 10.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 95%
06-12 +17° 92%
12-18 +23° 69%
18-24 +18° 88%
Утре, Сабота 11.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 79%
06-12 +17° 84%
12-18 +23° 63%
18-24 +22° 64%
Недела 12.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 81%
06-12 +17° 83%
12-18 +24° 62%
18-24 +23° 63%
Понеделник 13.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 81%
06-12 +20° 72%
12-18 +28° 49%
18-24 +22° 68%
Вторник 14.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 93%
06-12 +21° 73%
12-18 +28° 40%
18-24 +22° 45%
Среда 15.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 72%
06-12 +19° 60%
12-18 +27° 40%
18-24 +22° 56%
Четврток 16.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 83%
06-12 +19° 73%
12-18 +27° 35%
18-24 +23° 50%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote