in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 10 ЈУНИ

Времето денес:

 

Променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град. УВ=7

 

Денес, Четврток 10.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 72%
06-12 +19° 56%
12-18 +28° 38%
18-24 +22° 54%
Утре, Петок 11.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 81%
06-12 +14° 78%
12-18 +25° 48%
18-24 +23° 44%
Сабота 12.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 79%
06-12 +14° 84%
12-18 +25° 43%
18-24 +23° 42%
Недела 13.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 86%
06-12 +18° 56%
12-18 +24° 44%
18-24 +20° 48%
Понеделник 14.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 68%
06-12 +18° 47%
12-18 +23° 41%
18-24 +18° 54%
Вторник 15.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 81%
06-12 +16° 58%
12-18 +24° 32%
18-24 +20° 53%
Среда 16.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 76%
06-12 +18° 68%
12-18 +26° 35%
18-24 +23° 63%

 

Временска најава:

 

До недела продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град. Температурата во следните денови нема значително да се менува.

 

Актуелно предупредување:

 

До недела продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, а околу пладне и попладне на повеќе со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote