in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 11 ФЕВРУАРИ

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец, додека температурите ќе се искачуваат во интервалот од 8 до 16 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и релативно топло. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Максималната температура ќе се искачи до околу 13 степени.

Утре времето ќе се задржи претежно сончево, додека зголемување на облачноста ќе има за време на викендот кога ќе има услови за слаби локални врнежи од дожд и снег на планините, и тоа особено во текот на ноќта сабота кон недела.

Во сабота повторно ќе дува слаб до умерен, а Долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Температурите и понатаму ќе бидат натпросечно високи и ќе се искачуваат во интервалот од 8 до 16 степени, додека мало опаѓање на истите ќе има од недела кога ќе се искачуваат во интервалот од 5 до 14 степени.

Денес, Петок 11.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 83%
06-12 85%
12-18 +12° 64%
18-24 +6° 72%
Утре, Сабота 12.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 72%
06-12 +3° 79%
12-18 +10° 64%
18-24 +7° 64%
Недела 13.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 91%
06-12 +4° 79%
12-18 +8° 70%
18-24 +9° 84%
Понеделник 14.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 93%
18-24 +2° 96%
18-24 +10° 79%
18-24 +7° 92%
Вторник 15.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 94%
18-24 +1° 97%
18-24 +10° 77%
18-24 +8° 85%
Среда 16.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 76%
18-24 +1° 81%
18-24 +13° 56%
18-24 +9° 74%
Четврток 17.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 73%
18-24 +1° 79%
18-24 +14° 53%
18-24 +11° 73%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote