in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 12 АПРИЛ

ВРЕМЕТО ДЕНЕС:

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+6°75%
06-12+8°74%
12-18+20°49%
18-24+16°66%

ВРЕМЕНСКА НАЈАВА:

Од утре ќе има зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Од среда ќе дува и умерен до засилен северозападен ветер, што ќе услови повторно намалување на температурата. На планините врнежите ќе бидат од снег.

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote