in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 14 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне во југоисточните делови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. УВ=8

Денес, Сабота 14.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 63%
06-12 +22° 49%
12-18 +33° 28%
18-24 +29° 33%
Утре, Недела 15.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 56%
06-12 +17° 68%
12-18 +31° 28%
18-24 +35° 24%
Понеделник 16.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 39%
06-12 +18° 58%
12-18 +32° 28%
18-24 +36° 25%
Вторник 17.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 58%
06-12 +23° 49%
12-18 +36° 24%
18-24 +31° 23%
Среда 18.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 53%
06-12 +22° 63%
12-18 +33° 36%
18-24 +28° 38%
Четврток 19.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 51%
06-12 +21° 43%
12-18 +32° 26%
18-24 +27° 33%
Петок 20.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 58%
06-12 +21° 54%
12-18 +33° 32%
18-24 +27° 44%

Временска најава:

Следува период на стабилно и топло време. Особено топло ќе биде во понеделник и вторник кога температурите на места ќе достигнат и 40 степени. Дестабилизирање на времето се очекува од среда кога и температурите постепено ќе бидат во опаѓање.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote