in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 14 МАЈ

Времето денес:

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на град. УВ=6

Утре, претежно во западните делови, времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на град. Во почетокот на следната седмица ќе има преодно стабилизирање на времето со пораст на температурата.

Денес, Сабота 14.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 54%
06-12 +18° 44%
12-18 +26° 41%
18-24 +21° 81%
Утре, Недела 15.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 77%
06-12 +12° 88%
12-18 +25° 29%
18-24 +27° 33%
Понеделник 16.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 66%
06-12 +11° 76%
12-18 +26° 28%
18-24 +28° 22%
Вторник 17.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 67%
06-12 +18° 53%
12-18 +30° 22%
18-24 +24° 41%
Среда 18.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 79%
06-12 +20° 58%
12-18 +24° 40%
18-24 +19° 42%
Четврток 19.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 41%
06-12 +15° 31%
12-18 +23° 15%
18-24 +18° 26%
Петок 20.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 65%
06-12 +14° 44%
12-18 +25° 19%
18-24 +20° 21%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote