in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 15 АВГУСТ

Времето денес:

Претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ=8

Денес, Недела 15.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 58%
06-12 +21° 48%
12-18 +33° 25%
18-24 +29° 36%
Утре, Понеделник 16.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 47%
06-12 +18° 55%
12-18 +32° 30%
18-24 +36° 27%
Вторник 17.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 50%
06-12 +18° 65%
12-18 +33° 30%
18-24 +34° 30%
Среда 18.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 54%
06-12 +23° 49%
12-18 +34° 29%
18-24 +28° 54%
Четврток 19.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 78%
06-12 +22° 64%
12-18 +29° 49%
18-24 +27° 57%
Петок 20.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 67%
06-12 +19° 60%
12-18 +29° 29%
18-24 +26° 41%
Сабота 21.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 66%
06-12 +20° 64%
12-18 +30° 32%
18-24 +28° 40%

 

Временска најава:

До вторник ќе се задржи стабилно и топло време, кога температурите на места ќе достигнат и 40 степени. Дестабилизирање на времето се очекува од среда, проследено со локален пороен дожд, грмежи и постепено опаѓање на дневните температури.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote