in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 16 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ=8

Денес, Понеделник 16.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 51%
06-12 +22° 50%
12-18 +35° 21%
18-24 +30° 28%
Утре, Вторник 17.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 48%
06-12 +18° 61%
12-18 +32° 31%
18-24 +34° 27%
Среда 18.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 41%
06-12 +18° 81%
12-18 +29° 41%
18-24 +29° 35%
Четврток 19.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 47%
06-12 +20° 42%
12-18 +30° 28%
18-24 +27° 35%
Петок 20.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 55%
06-12 +21° 44%
12-18 +32° 31%
18-24 +27° 61%
Сабота 21.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 74%
06-12 +22° 60%
12-18 +33° 31%
18-24 +28° 31%
Недела 22.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 59%
06-12 +21° 55%
12-18 +33° 21%
18-24 +30° 21%

Временска најава:

До среда ќе се задржи многу топло време. Дестабилизација со локална појава на пороен дожд и грмежи се очекува во среда попладне, кога ќе дува умерен до засилен северен ветер. Дневната температура од четврток ќе се намали за неколку степени, а во петок врнежи од дожд се очекуваат на повеќе места.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote