in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 18 НОЕМВРИ

Времето денес:

Претпладне по котлините ќе има појава на магла и значителна ниска облачност и во западните делови ќе има услови за слаб дожд. Вдолж пошироко Повардарие ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Денес, Четврток 18.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 94%
06-12 +6° 96%
12-18 +14° 74%
18-24 +8° 83%
Утре, Петок 19.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 79%
06-12 +5° 76%
12-18 +11° 49%
18-24 +7° 69%
Сабота 20.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 95%
06-12 +6° 75%
12-18 +13° 58%
18-24 +8° 77%
Недела 21.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 93%
18-24 +3° 93%
18-24 +12° 73%
18-24 +7° 87%
Понеделник 22.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 92%
18-24 +4° 99%
18-24 +12° 89%
18-24 +9° 94%
Вторник 23.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +8° 97%
18-24 +8° 95%
18-24 +12° 65%
18-24 +9° 81%
Среда 24.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +7° 94%
18-24 +6° 93%
18-24 +11° 70%
18-24 +8° 89%

Временска најава:

Претпладнево во котлините ќе има појава на магла и значителна ниска облачност, а во западните делови услови за слаб дожд. Во петок и сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер, кој ќе ги спушти дневните температури за неколку степени, а условите за појава на утринска магла ќе се намалат. Во недела ќе преовладува претежно сончево време.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote