in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 19 ЈУНИ

Времето денес:

 

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните делови. УВ=7

 

Денес, Сабота 19.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 73%
06-12 +22° 50%
12-18 +28° 34%
18-24 +23° 59%
Утре, Недела 20.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 71%
06-12 +16° 78%
12-18 +28° 38%
18-24 +29° 39%
Понеделник 21.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 68%
06-12 +17° 78%
12-18 +30° 35%
18-24 +30° 36%
Вторник 22.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 79%
06-12 +22° 58%
12-18 +34° 25%
18-24 +30° 35%
Среда 23.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 62%
06-12 +24° 46%
12-18 +36° 20%
18-24 +33° 35%
Четврток 24.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 61%
06-12 +24° 41%
12-18 +34° 19%
18-24 +28° 18%
Петок 25.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 45%
06-12 +25° 43%
12-18 +34° 20%
18-24 +32° 30%

 

Временска најава:

 

Во следните денови во претпладневните часови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните часови на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и појава на град, понекаде и во вид на невреме. Температурите ќе се покачат, а особено топло ќе биде од почетокот на следната недела кога претежно на југоистокот ќе надминуваат 35 степени.

 

Актуелно предупредување:

 

До вторник ќе биде претежно попладне нестабилно и локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, електрични празнења, засилен ветер и појава на град. Нестабилноста ќе е изразена особено денес и во понеделник. Од вторник условите за нестабилност ќе се намалат. Денес и утре долж Повардарието ќе дува засилен северен ветер.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote