in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 19 НОЕМВРИ

Времето денес:

Умерено до значително облачно, попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Денес, Петок 19.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 80%
06-12 +6° 80%
12-18 +11° 47%
18-24 +6° 76%
Утре, Сабота 20.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 91%
06-12 +7° 79%
12-18 +13° 55%
18-24 +8° 79%

 

Недела 21.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 91%
06-12 +2° 94%
12-18 +11° 77%
18-24 +9° 87%
Понеделник 22.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 94%
18-24 +4° 99%
18-24 +12° 92%
18-24 +9° 98%
Вторник 23.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +8° 99%
18-24 +8° 98%
18-24 +12° 82%
18-24 +10° 80%
Среда 24.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +8° 81%
18-24 +7° 86%
18-24 +11° 63%
18-24 +9° 79%
Четврток 25.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +7° 100%
18-24 +6° 89%
18-24 +13° 72%
18-24 +11° 76%

Временска најава:

До недела ќе се задржи стабилно време, денес и утре ќе дува умерен до засилен северен ветер и ќе има намалување на облачноста. Во почетокот на следната седмица се очекуваат врнежи од дожд со умерен интензитет.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote