in

Временска прогноза за 02.01.2021

Времето денес:

Сончево, попладне со мала до умерена облачност. Во текот на ноќта облачноста ќе се зголеми и ќе има врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места на запад врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, особено изразен вдолж Повардарието.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+2°69%
06-12+1°79%
12-18+8°64%
18-24+5°79%

Временска најава:

Од утре следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег.

Актуелно предупредување:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote