in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 2 МАЈ 2023

Времето денес:

 

Претежно облачно, во источните делови со сончеви периоди. Кон крајот на денот и во текот на ноќта почнувајќи од запад ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен и југоисточен правец.

Во Скопје претежно облачно, во текот на ноќта со повремен дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец.

Утре и во четврток ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд, на места поинтензивен и проследен со грмежи и засилување на ветерот. Дневната температура ќе се намали. Од петок се очекува посончево и потопло време, со услови за локален краткотраен дожд во попладневните часови.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote