in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 20 МАЈ

Времето денес:

Сончево со мала локална облачност, наутро посвежо, преку денот топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. УВ=8

Следува период на постабилно време. Дневните температури особено од утре ќе бидат значително повисоки и на повеќе места ќе надминуваат 30 степени. Локална појава на нестабилност проследена со пороен дожд, засилен ветер и појава на грмежи ќе има во недела од пладневните часови, а послаба нестабилност се очекува и од почетокот на следната работна недела.

Денес, Петок 20.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 61%
06-12 +13° 46%
12-18 +25° 22%
18-24 +22° 25%
Утре, Сабота 21.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 50%
06-12 +8° 46%
12-18 +25° 17%
18-24 +29° 24%
Недела 22.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 55%
06-12 +14° 59%
12-18 +26° 38%
18-24 +27° 30%
Понеделник 23.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 72%
06-12 +17° 53%
12-18 +25° 31%
18-24 +22° 36%
Вторник 24.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 59%
06-12 +18° 44%
12-18 +29° 32%
18-24 +26° 47%
Среда 25.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 71%
06-12 +17° 63%
12-18 +29° 33%
18-24 +26° 42%
Четврток 26.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 69%
06-12 +19° 70%
12-18 +30° 28%
18-24 +26° 47%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote