in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 21 МАЈ

Времето денес:

Сончево и топло со слаб променлив ветер. УВ=8

Во следните денови дневната температура на повеќе места ќе биде над просекот за овој период од годината. Од утре во попладневните часови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Денес, Сабота 21.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 47%
06-12 +14° 42%
12-18 +29° 21%
18-24 +24° 30%
Утре, Недела 22.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 58%
06-12 +13° 72%
12-18 +24° 31%
18-24 +27° 33%
Понеделник 23.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 74%
06-12 +11° 79%
12-18 +24° 33%
18-24 +25° 37%
Вторник 24.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 80%
06-12 +18° 60%
12-18 +31° 32%
18-24 +26° 47%
Среда 25.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 68%
06-12 +19° 61%
12-18 +32° 31%
18-24 +26° 43%
Четврток 26.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 61%
06-12 +20° 58%
12-18 +32° 25%
18-24 +26° 42%
Петок 27.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 54%
06-12 +21° 62%
12-18 +32° 33%
18-24 +25° 36%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote