in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 22 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Наутро ведро и многу студено, преку денот сончево со слаб северен ветер.

Денес, Среда 22.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 -5° 66%
06-12 -4° 52%
12-18 +2° 44%
18-24 -3° 67%
Утре, Четврток 23.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 -3° 51%
06-12 -4° 58%
12-18 +2° 35%
18-24 -1° 46%
Петок 24.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 74%
06-12 -4° 63%
12-18 +3° 47%
18-24 +1° 62%
Сабота 25.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 76%
18-24 -1° 85%
18-24 +5° 66%
18-24 +3° 88%
Недела 26.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 89%
18-24 +1° 92%
18-24 +9° 81%
18-24 +6° 89%
Понеделник 27.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 94%
18-24 +4° 97%
18-24 +11° 83%
18-24 +9° 88%
Вторник 28.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 95%
18-24 +6° 90%
18-24 +11° 84%
18-24 +10° 89%

Временска најава:

До сабота ќе преовладува стабилно и суво време. И утре утринските температури ќе бидат многу ниски, на места ќе се спуштат и под минус 10 степени. Во петок и за време на викендот по одделни котлини ќе има појава на магла и значителна ниска облачност, претежно во западните делови. Од недела попладне ќе има повремен локален дожд.

Актуелно предупредување:

И утре изутрина ведрото време ќе услови утринските температури да бидат ниски, на места ќе се спуштаат и под минус 10 степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote